O autorovi

Autor tohohle webu, se nepřekvapivě jmenuje Brož.

Petr Brož, pokud byste chtěli znát celé jméno. Jsem původem z jihočeského Písku, ale musím žít kvůli práci u Prahy. Vystudoval jsem geologii a jsem tak další kluk, co si přišel do velkoměsta hrát s kamením.

Živí mě hledání odpovědi na otázky, na které se nikdo neptá. Pracuji totiž jako vědec. Konkrétně se na Geofyzikálním ústavu Akademie věd ČR pídím za poznáním stran sopek napříč Sluneční soustavou. Baví mě zkoumat malé sopky, které řada lidí přehlíží. A hloubat nad tím, jak na jiných světech budou bouchat. A je mi jedno, jestli jsou tvořené utuhlou lávou, bahnem, asfaltem, nebo třeba vodním ledem. Občas koukám na satelitní snímky, občas se hrabu v nízkotlakové komoře v bahně, nebo občas někoho otravuji, ať pro mě něco spočítá.

Vyjma vědy mě ale strašně moc baví popularizace geověd. Tedy oboru, kterému se profesně věnuji. Snažím se tak, aby zajímavé informace o šutrech, prdících sopkách, ekologii, nebo třeba obskurnosti z dalekých koutů Sluneční soustavy probublaly až do vašich mobilů.

Jak? Jak můžete na tomhle webu, který se snaží mé popularizační počiny sdružovat, vidět, tak v podstatě jakkoliv. Věřím totiž, že popularizovat věda se dá v podstatě kdekoliv a komukoliv. Baví mě poznání dostávat k lidem, kteří nutně láskou pro vědu nehoří.

I když to tak může vypadat, tak popularizace vědy mě neživí. Mám ji jako koníčka 🙂 Takže na to myslete, když mě budete chtít proprdnout, že jsem někde vysvětlil něco špatně. Je víc než pravděpodobné, že se mi to stává.

Pokud byste mě potřebovali kontaktovat mimo sociální sítě, pište na petr.broz@ig.cas.cz.

Tak to jsem, prosím, já.

Často se mě ptáte, jestli byste mě nemohli jako poděkování za mé popularizační počiny „pozvat na kafe„.

Není to třeba, fakt to mám jako koníčka. Nicméně pokud byste na tom trvali a nedávalo by vám to spát, pak tady je QR kód či číslo mého účtu.

případně číslo účtu: 2501551934 / 2010